Tel: (212) 221 80 60|protel@protelturkey.com
Fiber Üzerinden TV/UYDU 2017-02-11T19:53:42+00:00

Fiber Optik Kablo Üzerinden VHF/UHF/UYDU Sinyali Aktarımı

Fiber Optik Verici, Alıcı, Optik Amplifikatör, Çoklayıcı, Fiber LNB, GPON Dağıtım Sistemi

Fiber Optik Verici

Televes T.0X Serisi

VHF/UHF/UYDU sinyallerinin fiber optik kablo ile noktadan noktaya aktarımı veya fiber optik dağıtım şebekeleri için vericiler. 54-2150 MHz headend çıkış sinyalini distorsiyonsuz olarak optik sinyale dönüştüren 1310nm ve 1550nm verici çeşitleri.

  • 54-2150 MHz frekans aralığının tamamını fiber optik sinyale dönüştürür
  • 10 dBm’e kadar çıkış gücüne sahip modeller
  • 1310 nm veya 1550 nm singlemode
  • Yüksek enerji verimliliği
  • Optik çıkış sinyal durumunu gösteren LED
  • Alarm (optik seviye minimum giriş seviyesinin altında ise)

2333 – T.0X Optik Verici 5-2400 MHz 1310nm 6dBm

233311 – T.0X Optik Verici 5-2400 MHz 1310nm 10dBm

234305 – T.0X Optik Verici 5-2400 MHz 1550nm 4dBm

234310 – T.0X Optik Verici 5-2400 MHz 1550nm 10dBm

online sipariş edebilirsiniz

Fiber Optik Alıcı

Televes T.0X Serisi

Fiber optik VHF/UHF/UYDU sinyallerinin koaksiyel RF sinyaline geri dönüşümü için alıcılar. 2336 modelinde geri dönüş kanalı için fiber optik verici bulunur.

  • Geniş optik giriş aralığı (1200 … 1600 nm)
  • Geniş giriş dinamik aralığı (-10 … 6 dBm)
  • Maksimum RF çıkış seviyesi: 114 dBμV (VHF/UHF) / 117 dBμV UYDU
  • Optik sinyali ayarlamak ve RF çıkışını düşürmesini önlemek için düzenleyici (aşırı optik güç seviyesinde)
  • Optik giriş sinyalinin durumunu gösteren LED
  • Alarm rölesi (optik seviye minimum seviyeye inerse)

2335 – Fiber Optik Alıcı

2336 – Fiber Optik Alıcı, geri dönüş kanallı

online sipariş edebilirsiniz

Fiber Optik Alıcı

Televes 2311 Serisi

Televes 2311, 87-2150 MHz VHF/UHF + UYDU bandı fiber optik alıcı. Optik seviye kontrolü (OLC) ve otomatik kazanç kontrolü (AGC) özellikli. Büyük fiber optik dağıtım sistemlerinde ev/daire girişlerinde koaksiyel kabloya dönüştürücü olarak kullanılır.

Televes 231110, 47-1006 MHz VHF/UHF bandı fiber optik alıcı. Optik seviye kontrolü (OLC) ve otomatik kazanç kontrolü (AGC) özellikli. Büyük fiber optik dağıtım sistemlerinde ev/daire girişlerinde koaksiyel kabloya dönüştürücü olarak kullanılır.

Otomatik fiber optik seviye kontrol (OLC) özelliği sayesinde RF çıkış sinyali optik giriş gücündeki değişikliklerden etkilenmez, sürekli stabil kalır. 50dB üzerinde C/N oranı ve sadece 1.7W güç tüketimi vardır.

2311 – 87-2150 MHz ev tipi fiber optik alıcı (optik seviye kontrollü)

231110 – 47-1006 MHz ev tipi fiber optik alıcı (optik seviye kontrollü)

online sipariş edebilirsiniz

Yeraltı tipi Fiber Optik Alıcı

Televes 2310 Serisi

Cable operator oriented nodes and optical receivers, that feature optional remote powering and high power output signal (more than 110dBµV for two outputs). They incorporate attenuation, equalization and controllers to adapt the output signal to the of the coaxial network characteristics.

  • Incorporate an OLC (Optical Level Control), to automatically regulate the parameters to obtain an even output level, regardless of the channel load.
  • High output signal level, low consumption (16.5 W max) and improved C/N.
  • Two remote-powered output signals.
  • 116 dBµV output level for one signal and 112 dBµV for two signals.

2310 – Outdoor type fiber optic node

Fiber Optik Alıcı

Televes Fiberkom serisi OLC kontrollü Node

Cable operator oriented nodes and optical receivers for FTTB / FTTH applications.

Nowadays, cable operators are adapting their installations to distribute services using fibre optics. These installations use DOCSIS protocols to provide bidirectional distribution of the data, and DVB-C to transmit  television signals.

Televes’ optical mininodes operate as a bridge between the former coaxial and the new optical networks, translating the optical signals from the backbone to RF signals to be transmitted over coaxial up to the user’s modem and the other way around.

Our range of FiberKom  includes units which operate in different return channel bands and/or modules that comprise one or two fibres: the choice of the unit will depend on the operator’s requirements.

238001 – CATV mininode with OLC

238003 – CATV mininode with OLC