Fiber Optik Test ve Ölçüm Cihazları

Optik Güç Ölçer (Power Metre), PON Güç Ölçer, FTTH Analizörü, Optik Lazer Kaynak, OTDR, Optik Spektrum Analizörü

PROMAX, PACIFIC ve RADIASUN fiber optik test cihazları, Türkiye tek yetkili distribütörü PROTEL satış sonrası desteği ve uluslararası geçerli üretici garantisi ile. Uzun ömürlü, dayanıklı, uygun fiyatlı, kullanımı kolay ürünler.

Optik Güç Ölçer

(Güç-metre, Power-metre)

PACIFIC PA-3209A
PACIFIC fiber optik güç power metre

Türkiye’nin en çok tercih edilen optik güç-metre cihazı

  • LAN, WAN, Kablo-TV, Telekom, Arge kullanımı için
  • 850, 980, 1300, 1310, 1490, 1550 nm dalga boyları için kalibre edilmiş
  • Ölçüm aralığı: -70…+3 dBm (73dB dinamik aralığı)
  • 0.15dB logaritmik veya ±5% lineer ölçüm belirsizliği
  • dB, dBm, mW ölçüm modları
  • referans ölçümü olanağı
  • dahili hafıza
  • 0.01 dB doğrusallık
  • FC, SC, ST universal konnektör bağlantısı
  • Sarj edilebilir Li-Ion batarya, 48 saat çalışma kapasitesi
  • büyük, kolay okunabilen gösterge, arkadan ışıklandırmalı
    koruyucu kılıf
  • sahada, laboratuvarda, üretim tesisinde kullanıma uygun
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Optik Güç Ölçer

(Güç-metre, Power-metre)

PROMAX Prolite-63B
PROMAX Prolite 63B fiber optik güç power metre
  • LAN, WAN, Kablo-TV, Telekom, Arge kullanımı için
  • 1100 – 1700nm dalga boyları arasında ölçüm yapabilmektedir
  • 9/125µm single-mode fiber ölçümleri için tasarlanmıştır
  • Geniş kapsamlı (üniversel) optik adaptör sistemine sahiptir
  • 1310, 1490, 1550, 1610 nm dalga boyları için kalibre edilmiştir
  • Ölçüm aralığı: -60…+10 dBm
  • Ölçüm sonuçlarını mutlak (dBm) ve relatif (dB) olarak gösterebilmektedir
  • Eşik değer seviyesi kullanıcı tarafından belirlenerek geçer/kalır (pass/fail) testi yapabilmektedir
  • Zayıflama testi yapabilmektedir
  • PROMAX Prolite-55 ile uyumlu çalışabilir
  • Data logger
  • USB üzerinden PC bağlantısı
  • PC iletişim yazılımı birlikte verilmektedir
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Optik Güç Ölçer

(Güç-metre, Power-metre)

PROMAX Prolite-17
PROMAX Prolite 17 fiber optik güç power metre
  • 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm dalga boyları için kalibre edilmiş
  • Ölçüm aralığı: -70…+10 dBm (80dB dinamik aralığı)
  • 0.35dB ±1 nW ölçüm belirsizliği
  • dBm ölçüm modu
  • referans ölçümü olanağı
  • 0.01 dB rezolüsyon
  • FC, SC, ST adaptör kapağı ve 2.5mm universal konnektör bağlantısı
  • 80 saat 2 adet AAA pil ile çalışma kapasitesi
  • çok pratik kullanım, sürekli yanınızda bulundurabilirsiniz
  • koruyucu kılıf
  • sahada, laboratuvarda, üretim tesisinde kullanıma uygun
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

FTTH-GPON için

Selektif Optik Güç Ölçer

PROMAX Prolite-67
PROMAX Prolite 67 fiber optik ftth gpon power metre
  • LAN, WAN, Kablo-TV, Telekom, Arge kullanımı için
  • 1310, 1490, 1550 nm’de selektif ve eşzamanlı ölçüm yapabilmektedir
  • 9/125µm single-mode fiber ölçümleri için tasarlanmıştır
  • Eşik değer seviyesi kullanıcı tarafından belirlenerek geçer/kalır (pass/fail) testi yapabilmektedir
  • Ölçüm sonuçlarını mutlak (dBm) ve relatif (dB) olarak gösterebilmektedir
  • Ölçümlerde ölçüm keskinliği ± 0.5dB
  • Aktif xPON, GPON ve RFoG ağlarda ölçüm
  • 1310nm (PON) ve 1610nm (RFoG) upstream ölçümü
  • 1490nm ve 1550nm (OLT) downstream ölçümü
  • Single-mode fiber ölçümleri içindir
  • SC/APC optik adaptör sistemine sahiptir
  • Ölçüm aralığı: -50…+20 dBm (ONT/OPM)
  • Ölçüm aralığı: -32…+20 dBm (OLT)
  • Insertion loss < 1.2 dB
  • Zayıflama testi yapabilir
  • PROMAX Prolite-105 ile uyumlu çalışabilir
  • Data logger
  • USB üzerinden PC bağlantısı
  • PC iletişim yazılımı birlikte verilmektedir
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

FTTH-GPON için

Optik Güç Ölçer

PROMAX Prolite-57
PROMAX Prolite 57 fiber optik ftth gpon power metre

FTTH’de kullanılan 3 dalga boyunu eşzamanlı olarak ölçer ve gösterir.

  • CALIBRATED WAVELENGTHS: 1310, 1490 and 1550 nm
  • SUPPORTED NETWORKS: APON, BPON, EPON and GPON
  • MEASURING RANGE: 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm (-40 to +10 dBm, -50 to +15 dBm, -50 to +20 dBm
  • CONNECTOR TYPE: Interchangeable. FC, SC and ST
  • DATA STORAGE: 1000 measurement sets (PC transferring via USB)
  • POWER SUPPLY: 4 x 1.2 V batteries or AC/DC adaptor (optional)
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

 

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

FTTH-GPON Analizörü

 

PROMAX Prolite-77B
PROMAX Prolite 77B fiber optik ftth gpon analizörü
  • FTTH/GPON sistemleri için, OTDR ve kanal analizör modülleri eklenebilir
  • Single-mode eşzamanlı ölçüm (1310, 1490 and 1550 nm)
  • GPON şebekeleri için optimize edilmiş
  • 1310 nm upstream burst tanıma
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Görünen Işık Kaynağı

(Visible Light Pen)

PACIFIC PA-3105
PACIFIC görünen ışık kaynağı

PACIFIC PA-3105 kalem tipi görünen ışık kaynağı, optik bağlantılarda fiber izleme, bağlantı bulma, çalışma kontrolü işlemlerini pratik ve ekonomik olarak gerçekleştirmeyi sağlar.

Fiber optik teknisyeninin, optik kablonun uçlarını belirlemesini, kötü bağlantıları ortaya çıkartmasını, katlanma ve kırılmaları görebilmesini sağlar. OTDR’ın ölçüm yapamadığı ölü uç bölgelerinde gözle görülebilen fiber tanımlaması sağlar.

  • 5 mW çıkış gücü
  • 650nm görünen ışık kaynağı
  • 2.5mm universal konnektör, 1.25mm konnektörler için
  • Sürekli veya darbeli çalışma modu
  • Sabit çıkış gücü
  • Darbeye ve toza dayanıklı lazer başlığı
  • 2 adet AA pil ile çalışır
  • Elektrostatik deşarjı önleyen lazer kılıf topraklama yapısı
  • Taşınabilir, dayanıklı ve kolay kullanılabilen yapı
  • CE ve ROHS onaylı
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Görünen Işık Kaynağı

(Visible Light Pen)

PACIFIC PA-3105
PROMAX Prolite-11B görünen ışık kaynağı

PROMAX Prolite-11B görünen ışık kaynağı, optik bağlantılarda fiber izleme, bağlantı bulma, çalışma kontrolü işlemlerini pratik ve ekonomik olarak gerçekleştirmeyi sağlar.

Fiber optik teknisyeninin, optik kablonun uçlarını belirlemesini, kötü bağlantıları ortaya çıkartmasını, katlanma ve kırılmaları görebilmesini sağlar. OTDR’ın ölçüm yapamadığı ölü uç bölgelerinde gözle görülebilen fibar tanımlaması sağlar.

  • Konnektör: 2.5 mm universal konnektör,  ST / SC / FC bağlantılar için
  • Lazer diyot: 650 nm yüksek güç, ekstar uzun ömür
  • Max. mesafe: 5 km’ye kadar
  • Çalışma modu: Sürekli veya modüle(2 Hz) modlar
  • Pil ömrü: 80 saatten fazla (2x 1.5 V AAA alkalinpil)
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Fiber Optik Tanımlayıcı

(Optical Fiber Identifer)

PROMAX Prolite-30B
PROMAX Prolite-30B fiber optik bulucu

PROMAX Prolite-30B fiber tanımlayıcı, içinden sinyal geçen optik kabloyu belirlemek için kullanılır.

  • Dalgaboyu aralığı:  900 … 1650 nm arası
  • Tanımlayabildiği sinyal türleri: CW, 2 kHz, 1 kHz, 270 Hz (±5 %)
  • Gösterdikleri: Sinyal varlığı, sinyal frekansı, sinyal yoğunluğu, düşük batarya
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Optik Lazer Kaynağı

(Laser Source)

PACIFIC PA-3109
PACIFIC optik lazer ışık kaynağı

1310/1550nm dalga boylarında fiber test işlemleri için ideal

  • Kablo-TV, Telekom, Arge kullanımı için
  • 1310, 1550 nm single-mode dalga boyları üretir
  • Çıkış gücü: -7 dBm (tipik)
  • Laser Diode
  • Sürekli dalga, 270Hz, 1kHz, 2kHz modülasyon
  • ±0.05 dB (15 dak.), ±0.1dB (8 saat) doğrusallık
  • FC/PC konnektör bağlantısı
  • 45 saat batarya ile çalışma kapasitesi
  • büyük, kolay okunabilen gösterge, arkadan ışıklandırmalı
  • koruyucu kılıf
  • sahada, laboratuvarda, üretim tesisinde kullanıma uygun
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

FTTH için Optik Lazer Kaynağı

(Laser Source)

PROMAX Prolite-105
PROMAX Prolite 105 Laser Source

FTTH için 3 Dalga Boyu seçenekli Lazer Optik Kaynak

  • FTTH, FTTx ağları için
  • 1310, 1490, 1550 nm single-mode dalga boyları üretir
  • PROMAX Prolite-67, Prolite-77 ile birlikte otomatik ölçüm yapabilir
  • Laser Diode
  • SC/APC konnektör bağlantısı
  • 25 saat batarya ile çalışma kapasitesi
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

FTTH için Optik Lazer Kaynağı

(Laser Source)

PROMAX Prolite-55
PROMAX Prolite 55 FTTH Laser Source

FTTH için 3 Dalga Boyu seçenekli Lazer Optik Kaynak

  • FTTH, FTTx ağları için
  • 1310, 1490, 1550 nm single-mode dalga boyları üretir
  • PROMAX Prolite-63B ile birlikte otomatik ölçüm yapabilir
  • Laser Diode
  • 2 adet AA şarj edilebilir pil il eçalışır
  • Ekenomik fiyat
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

OTDR

PACIFIC PA-8832

Dünyada en fazla satılan OTDR’lardandır. Küçük boyuna rağmen hassastır, dayanıklıdır.

  • SM (single mode)
  • 32/30 dB yüksek dinamik aralığı (1310/1550nm)
  • Tek tuş ile tam otomatik, yüksek hızlı ölçüm ve raporlama
  • ≤ 80 cm ekstra kısa ölü bölge
  • 10ns ~ 1024 ns darbe genişliği
  • Yansımasız renkli TFT 5.1 inç LCD ekran, açık havada parlak görünüm
  • Dahili VFL (görünen ışık kaynağı)
  • 1.6-80 km ölçüm menzili
  • 0.1 m çözünürlük, 65000 örnekleme noktası
  • Dahili hafıza
  • USB bağlantı (veri transferi ve yazıcı çıktısı için)
  • Bellcore GR196 formatında kayıt/okuma özelliği
  • Birlikte verilan analiz yazılımı ile anında profesyonel rapor çıktısı alabilme özelliği
  • İnternet üzerinden yazılım güncelleme özelliği
  • Şarj edilebilir lithium batarya
  • 1kg ağırlık
  • Otomatik, manuel ortalama ve manuel gerçek zamanlı test modlarını desteklemektedir
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

OTDR

PROMAX Prolite-50, 51, 52
PROMAX Prolite 50, 51, 52 OTDR

Renkli, el tipi OTDR. Farklı teknik özelliklere sahip 3 değişik model.

  • SM (single-mode)
  • Prolite-50: 1310/1550 nm
  • Prolite-51: 1310/1550/1625 nm
  • Prolite-52: 1625 nm
  • Prolite-50: 24 dB
  • Prolite-51: 38/37/37 dB
  • Prolite-52: 37dB
  • Zayıflama ölü bölgesi, Prolite 50: 10m
  • Zayıflama ölü bölgesi, Prolite 51/52: 1.50m
  • Olay ölü bölgesi, Prolite 50: 25m
  • Olay ölü bölgesi, Prolite 51/52: 10m
  • Seçilebilir menzil değerleri: 1.3, 2.5, 5, 10, 20, 40, 80, 120 km
  • Renkli LCD ekran
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür

cart_40online sipariş edebilirsiniz

Optik Spektrum Analizörü

PROMAX Prolite-60
PROMAX Optik Spektrum Analizörü

Aynı zamanda birden fazla dalga-boyunda optik sinyal taşıyan sistemlerin montaj, arıza belirleme ve bakım çalışmalarının yapılması için optik spektrum analizörü kullanımı gerekir.

PROMAX Prolite-60 dünyanın ilk ekonomik, saha kullanımına uygun taşınabilir optik spektrum analizörüdür. Yeni teknoloji monokromator kullanımı sayesinde bu cihazın tasarlanması mümkün olmuştur.

  • Dalgaboyu: 1250 – 1650 nm
  • Span aralığı: 10 nm – 400 nm
  • Rezolüsyon: 0.15 nm
  • Giriş seviyesi: -60dBm … 10 dBm
  • 3 saat bataryadan çalışma
  • 2 yıl garanti
  • Türkiye’de PROTEL bünyesinde yetkili teknik servis

pdf2  broşür